Vosk, laser či epilace: Co vydrží nejvíc a stojí nejméně

Chloupky naše každodenní, obzvláště během léta. I vy přemýšlíte, že změníte metodu holení a konečně přeskočíte z žiletky na něco ušlechtilejšího? Magazín Nový čas pro ženy pro vás porovnal nejoblíbenější metody – jejich trvání, cenu i bolestivost. Tak pojďme na to!

Laser
Laserový paprsek pronikne ke kořínku chloupku, reaguje s jeho barvivem azměnou světelné energie na tepelnou dochází k zahřátí a následnému zničení kořínku. Laser nejlépe reaguje na tmavé chloupky a světlou pokožku, ale v současnosti jsou k dispozici i lasery, které odstraní i světlejší chloupky.

Proceduru doprovází intenzivní pálivá, ale jen krátkodobá bolest. Nové LED lasery jsou však téměř bezbolestné – na rozdíl od těch klasických cílů LED laser přímo na vlasový folikul bez zahřátí kožního povrchu.

Laserová epilace
Vhodné pro: všechny partie
Faktor bolesti: 6/10
Kolik zaplatíte: za bérce zaplatíte od 100 €, za podpaží od 50 €
Trvanlivost: dlouhodobě hladká pokožka
Dobré vědět: Pro optimální výsledek je zapotřebí přibližně 6 sezení, protože chloupky je třeba zasáhnout vjejich aktivní růstové fázi, kdy obsahují nejvíce barviva. Minimálně 6 týdnů před zákrokem se chloupky nesmí vytrhávat is kořínkem, mohou se však holit žiletkou.

Epilátor
Některé ženy na něj nedají dopustit, jiné ho nemohou vystát! Rotující pinzety vytrhávají chloupky is kořínkem, což je pořádně cítit, ale na druhé straně se můžete těšit ze stejných benefitů, jaké má voskování.

Neuvěřitelný rozdíl! Takto vypadají šaty z internetu a ve skutečnosti
Hladká pokožka vydrží i tři – čtyři týdny, ale na rozdíl od vosku nemusíte čekat, až vám chloupky dorostou na potřebnou délku 5 mm. Můžete jej používat kdykoli podle potřeby.

Vhodné pro: nohy a podpaží
Faktor bolesti: 9/10
Trvanlivost: 2-4 týdny
Dobré vědět: Mnohé produkty mají nástavce pro epilaci citlivých oblastí, pro klasické holení, zastřihování nebo nástavec s pemzou pro ošetření chodidel. Nové epilátory obsahují masážní systém, který snižuje bolestivost nebo jsou použitelné i ve vaně či pod proudem vody.

Vosk
Po nanesení profesionálního zahřátého vosku se přikládáním epilačních pásků ve směru růstu odstraňují nežádoucí chloupky. Dalším benefitem je nádherně hebká pokožka, protože vosk má také exfoliační účinek – spolu s chloupky odstraní i odumřelé kožní buňky.

Čtěte více
Domácí masky na bolesti i krásnější pleť: Tyto určitě zkuste
Co se týká bolesti, poprvé je třeba zatnout zuby, dobrou zprávou však je, že bolest bude pokaždé méně intenzivní.

Epilace voskem v salonu
Vhodné pro: nohy a linii bikin
Faktor bolesti: 7/10
Trvanlivost: 3-6 týdnů
Kolik zaplatíte: Depilace celých nohou vás vyjde na 20-30 eur.
Dobré vědět: Na další proceduru se objednejte, až když budou mít chloupky alespoň 5 mm.

Voskové pásky
Studené voskové pásky se pevně přiloží na pokožku ve směru růstu chloupků a následně se prudce strhnou proti směru jejich růstu. Tak se odstraní všechny chloupky, podle druhu produktu již od délky 2 mm.

KVÍZ: Jaký máte typ postavy? Zjistěte to rychlým testem
Ano, bolí to, ale při pravidelném používání se bolestivost snižuje a chloupky vyrůstají jemněji. Produkty na bázi vosku dostanete také speciálně přizpůsobené na citlivou oblast bikin a obličeje.

Vhodné pro: nohy a linii bikin
Faktor bolesti: 8/10
Trvanlivost: 2-3 týdny
Dobré vědět: Nepříjemnému podrůstání chloupků předejdete pravidelným peelingem.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram