Mikrovlnky Samsung, DeLonghi a Candy mohou lidi popálit

Kombinované mikrovlnné trouby tří značek mohou při grilování způsobit popáleniny, ale také požár.

Tři kombinované mikrovlnné trouby značek DeLonghi, Candy a Samsung mohou lidem, kteří je používají, způsobit popáleniny. Pokud jsou na nich během používání položeny předměty, mohou se vznítit. Upozornil na to spotřebitelský časopis Test, který testoval 26 mikrovlnných trubek 15 značek.

Jaké mikrovlnky měly problém
DeLonghi MW 500 – teplota vystoupila na 107 ° C (gril),
Candy CMG 9423 DS – teplota vystoupila na 121 ° C (gril) ,
Samsung CE107V – teplota vystoupila na 127 ° C (gril) a 120 ° C (horký vzduch).

Zjistil, že během používání se přehřívala horní část pláště mikrovlnných trubek DeLonghi MW 500, Candy CMG 9423 DS a Samsung CE107V. Teplota těchto mikrovlnek po uplynutí půlhodiny ke grilování překročila 100 stupňů Celsia.

Prověří jejich inspekce
Zjištění časopisu Test jsou podle jeho šéfredaktorky Idy Rozové tak závažné, že občanské sdružení spotřebitelů, které časopis vydává, podá podnět České obchodní inspekci. Ta by měla prošetřit bezpečnost zmíněných tří trubek.

„Spotřebitelům doporučujeme uvedené modely kombinovaných mikrovlnných trubek nekupovat,“ radí Rozová.

Jsou také na našem trhu
Mikrovlnná trouba Samsung CE107V, která vyšla z testu nejhůře, byla podle portálu Heureka.sk o víkendu v nabídce sedmi internetových prodejců. Na rozdíl od zbylých dvou nebezpečných mikrovlnek se však nacházela také v katalogu výrobků, které prodává elektroprodejce Nay.

Jedna ze čtyř testovaných mikrovlnek značky Candy, kterou časopis Test označil za nebezpečnou, figurovala v nabídce 14 internetových obchodů. Nebezpečnou mikrovlnnou troubu značky DeLonghi nabízelo šest prodejců na webu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram