8 tipů na stylové zařízení obývacího pokoje

Přemýšlíte, jak zařídit váš nový obývací pokoj? Nebo zkrátka jen chcete dodat svěží nádech tomu stálému? Naše nápady na stylové zařízení obývacího pokoje vás inspirují, ať už se jedná o prostornou dobovou nemovitost nebo malý moderní byt.

Obývací pokoj

Obývací pokoje jsou jedním z nejpoužívanějších prostorů v domě, a proto si zaslouží, aby vypadaly dobře a vy jste se v nich cítili co nejlépe. Dodejte svému obývacímu pokoji nový vzhled pomocí moderních nápadů na obývací pokoje, které váš rušný a unavený prostor elegantně osvěží.

Ať už hledáte zcela nové nápady na obývací pokoj, nebo jen několik jednoduchých změn, najde se spoustu způsobů, jak váš prostor proměnit do moderního stylu. Navíc se můžete ponořit do moderny, nebo se pustit do plně aktuálních trendů. Máme pro vás tipy, jak si zařídit stylový a funkční obývací pokoj.

Moderní nemusí nutně znamenat jen jednu věc. Jednoduše řečeno, jde o to vytvořit atmosféru, která je relevantní a trendy. Od výběru nejlepší pohovky pro váš moderní prostor až po dokonalou barvu stěn. A zároveň chcete schéma, které nabídne styl, který je obyvatelný a trvalý.

Dnešní nápady na moderní obývací pokoje vyhovují mnoha různým osobnostem. Ať už vás lákají minimalistická schémata, nebo jdete až do maximalismu, můžete najít moderní způsob, jak si zařídit obývací prostor, který bude šťastně ladit s vaším osobním vkusem.

Zvolte rozvržení v členitém půdorysu

Pokud vás zajímá, jaká je další iterace nápadů na obývací pokoj s otevřeným prostorem, pak už nemusíte hledat dál. Aktuální a pro moderní obývací pokoje nejpoužitelnější je rozčleněný půdorys.

Jedná se v podstatě o polovinu cesty mezi tradičními uzavřenými místnostmi a nedávným trendem otevřeného půdorysu. Místnosti můžete oddělit malými příčkami, paravány nebo posuvnými dveřmi.

Jde o to, že můžete získat to nejlepší z obou světů. Buď je otevřete a vytvoříte jednu velkou místnost, když je to potřeba, a uzavřete, když hledáte intimnější atmosféru. V druhém případě stále nejste zcela odříznuti od ostatních prostor, takže si zachováte pocit prostoru a světla.

Vrstvení osvětlení

Jak vám může osvětlení pomoci při zařizování obývacího pokoje? Právě díky osvětlení vytvoříte atmosféru v místnosti. Když však začnete osvětlení malého obývacího pokoje vrstvit, můžete přesně nastavit náladu a určitý nádech zajímavosti, a tím zvolit, jak chcete, aby vaše osvětlení působilo a vytvářelo atmosféru.

Kombinujte různé typy osvětlení a nastavte je na různých úrovních – podlahová, lustrová, pracovní nebo kolejnicová svítidla jsou velmi odlišná – když si začnete hrát s jejich umístěním, můžete malý obývací pokoj opticky zvětšit.

Přeneste venkovní prostředí do interiéru

Nic nezkrášlí malý prostor a nepřidá mu na živosti tolik jako zeleň. Ať už jste zahradní expert a staráte se o své vzácné rostliny, nebo jste začátečník, a tak si pro začátek vyberete umělé rostliny, pomohou vám váš prostor oživit.

Kvetoucí květiny a listnaté rostliny jsou ideální pro odstranění hranic mezi venkovním a vnitřním prostředím. Rostliny mohou vaší malé místnosti dodat barvu, texturu a hloubku.

I zde můžete být kreativní. Například tím, když zavěsíte bujnou zeleň, aby vám nezabírala drahocenné místo na podlaze. Navíc díky tomu oklamete lidské oko, aby si myslelo, že je v místnosti více místa, než ve skutečnosti je.

Vytvořte si elegantní sbírku

Při zdobení stěny za pohovkou máte možnost vytvořit stylový ústřední bod v rámci nápadů na moderní obývací pokoj. Police na knihy, ať už samostatně stojící nebo vestavěné, jsou dokonalou sestavou pro jedinečnou sbírku krásných uměleckých děl a předmětů.

Avšak snažte se nepřeplňovat tuto oblast. Negativní bílý prostor mezi jednotlivými kusy pomáhá udržet pocit svěžesti a modernosti. Míchejte tvary, velikosti, výšky a materiály, abyste dosáhli výjimečného, ale zároveň promyšleného vzhledu.

Abyste zachovali jednotnou nit, zvolte jeden výrazný tvar nebo barvu, která bude spojovat jednotlivé oblasti, například černé orámování nebo kruhové detaily.

Rozhodněte se pro nábytek s nohama

Když pracujete s malým prostorem, může výběr nábytku celý prostor změnit. Nábytek ve světlých barvách a s odlehčeným vzhledem vždy zajistí, že prostor bude vypadat opticky prostorně.

Při nákupu nábytku vybírejte světlé barevné tóny s nohami, které budou kopírovat podlahu. Totéž platí pro skleněné desky a průhledný nábytek. Díky nim místnost nepůsobí tak stísněně a opět klame lidské oko, aby si myslelo, že je v ní více prostoru.

Zároveň můžete ubrat na nábytku. Přemýšlejte o kouscích, které spotřebují méně vizuálního prostoru. Hrátky s měřítky pomocí nižší pohovky s tenkými područkami pomáhají vytvořit v místnosti pocit objemu. Nízkoprofilový nábytek nebude působit dominantně ani nebude zabírat příliš mnoho místa.

Barevné vyjádření

Vyjádřete svůj osobitý styl pomocí moderních nápadů na obývací pokoj v maximalistickém stylu, a to pomocí neokázalých stříkanců nejnovějších trendových barev nebo nápadů na tapety do obývacího pokoje.

Pohrajte si s používáním lehkých záclon

Záclony mohou zcela proměnit váš obývací pokoj. Přinesou s sebou barvu, vzor a texturu a navíc pocit pohodlí a klidu. V případě malého obývacího pokoje myslete spíše na funkčnost než na styl.

Vyhněte se objemným a tmavším odstínům a vyměňte je raději za lehké látkové závěsy. Do prostoru tak pronikne více světla. Zvolte bílé nebo světlé barvy, aby dovnitř pronikalo přirozené světlo a odráželo se na závěsech, čímž se zvýší světlost obývacího pokoje a získáte dojem, že je prostornější.

Iluze prostoru díky skleněným nebo zrcadlovým prvkům

Sklo je z definice průhledné, a proto je jeho design minimální. Ani velký skleněný nábytek nepůsobí, že zabírá příliš mnoho místa, protože nenarušuje plynulost vašeho designu.

Tip: Zlaté akcenty se ke sklu krásně hodí. Váš obývací pokoj bude mít minimalistickou eleganci, kterou si zamilujete.

Dalším skvělým tipem je zakomponovat do designu malého obývacího pokoje zrcadla nebo reflexní povrchy. Zrcadla mají přirozenou schopnost rozjasnit místnost a zároveň ji zdánlivě zvětšit. Doporučujeme je umístit naproti oknu, abyste maximalizovali jejich účinek.

Jak zařídit obývací pokoj?

Postupujte při zařizování útulného obývacího pokoje krok za krokem. Nejdříve se ujistěte, že každá položka v místnosti má svůj účel. Následně můžete použít zrcadla a tapety, abyste oklamali oko, že je prostor větší. Přidejte skryté úložné prostory, abyste z místnosti vytěžili maximum. Vybírejte lehký a drobný nábytek, abyste vytvořili vzhled bez nepořádku. A nakonec přidejte rostliny, které prostor oživí a dodají mu jas.

Jak zútulnit malý obývací pokoj?

Zútulnit malý obývací pokoj může být náročné. Když si však začnete všímat architektonických detailů a zvýrazníte je, může to znamenat obrovský rozdíl. Použijte takové uspořádání, aby všichni byli blízko u sebe a vytvořili iluzi útulnějšího prostoru. Nakonec zvolte smysluplné a osobní dekorace, jako jsou rodinné fotografie nebo památky, aby byl prostor intimnější a osobnější.

Daniela Vaková, obsahový a SEO specialista

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram